Süt ve yoğurdun zayıflamaya etkisi

12
1431

Tüketmiş olduğumuz besinler, düzenli spor yapmanın yanında zayıflama ve kiloyu dengede tutmada önemli bir etkendir. Besinler kilo vermeyi yavaşlatacağı gibi hızlandırabilirde.

İşte süt ve yoğurt burada devreye giriyor. Bu iki besin kilo vermeyi hızlandıran besin türlerindendir.

Süt içmek bağırsakların hareketlenmesini sağlar. Buda zayıflama için önemli bir katkıdır. Süt vücutta biriken fazla yağları yakılmasında da etkili bir besindir. Tabiki de tek başına süt yeterli değildir. Düzenli egzersiz ve tüketilen besinlere de dikkat edilmesi gerekir.

 

Kilo vermek için tüketilmesi gereken sütün yağ oranının daha düşük olması gerekir. Günde 2-3 bardak süt tüketimi hem kalsiyum ihtiyacını karşılar hemde kilo vermeyi ve yağları özellikle göbek bölgesindekileri eritmeyi sağlar.

Sütü tüketebileceğimiz en uygun zaman yemeklerden öncedir. Çünkü yemek öncesinde içilen süt iştahı kapatacağından tüketilecek besinin daha da az olmasını sağlayacaktır.

Bir diğer zayıflama dostu da yoğurttur. Yoğurt metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Bu nedenle yemeklerden sonra yoğurt yemek hem sindirimi kolaylaştıracak hemde yağları eritmede bize yardımcı olacaktır. Düzenli bir şekilde yoğurt tüketmeye özen göstermeliyiz.

 

12 YORUM

  1. Süt te olsa doğru zamanda doğru şekilde ölçülü olarak kullanıldığın faydası olacağı muhakkak birazda perhiz oldu mu her şey daha kolay olacaktır.

  2. Diyetisyene gidiyorum. Diyetimde hem süt hem yoğurt var. Diyetisyenim sütü atladığım zaman çok kızıyor. Demek ki bundanmış teşekkürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here