Sirke ile doğal temizlik

0
489

Ev temizliği kadınlar için çok önemlidir. Her yer pırıl pırıl olmalı ve mis gibi kokmalıdır temizlikten sonra. Her bölge için ayrı ayrı deterjan çeşitleri bulunmaktadır. Bu deterjanlar mükemmel temizlik sağlarlar ancak kimyasal maddelerden oluştukları için insanlara çok ciddi zararları bulunmaktadır. Özellikle bebeklerin bulunduğu evde çok dah dikkat edilmesi gerekmektedir.

Sağlığımız için bu kimyasallar yerine doğal temizlik yollarına başvurmalıyız. Bu yollardan bir tanesi de sirkedir. Sirkeyi temizlik alanında birçok yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yerleri silerken suyun içerisine deterjan yerine bir miktar beyaz sirke veya açık renkli elma sirkesi ilave edin. Silerken kokusu belki rahatsız edici olabilir anca kısa bir süre içerisinde kokusu gidecektir. Sirke evi hem mikroplardan arındırarak temizleyecek hem de parkelerinizin parlamasını sağlayacaktır. Özellikle bebek bulunan evlerde emekleyen bebekler için halıların üzerinin sirkeli su ile silinmesi, bebeğinizin sağlığına katkı sağlayacaktır.

Sirke ile sadece yerleri değil mobilyaları, fırını, mutfağı, lavaboları kısacası evin her bölgesini rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Kimyasallardan oluşan deterjanlar yerine doğal ve insan sağlığını tehdit etmeyen sirkeyi kullanmanız daha doğru olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here