Op. Dr. Ebru Durmuş’dan Karın Estetiği Yaptıracaklara Öneriler

0
480

Karın bölgesindeki yağlardan kurtulmanın en etkili yollarından birisi karın estetiği ameliyatlardır. Günümüzde bir çok kadın basen, karın ve bel bölgesindeki yağlardan şikayet ediyor, bu bölgedeki fazla yağlar ise maalesef diyet veya spor yaparak vücuttan atılamıyor ama bu sorunu karın germe operasyonu ile son verebilirsiniz. Bir çok estetik merkezinde uygulanan karın estetiği işlemi hem kalıcı hemde oldukça sağlıklıdır. Bugün sizlere sağlık içinde son derece yararlı olduğu bilinen karın estetiği hakkında bilgiler vereceğiz.

Karın Estetiği Nasıl Yapılır?

Cerrahi bir işlem olan karın estetiği, ülkemizdeki pek çok bayan tarafından yaptırılmaktadır. Genel anestezi ile gerçekleştirilen karın estetiği uygulanacak bölgeye göre farklılık göstermektedir. Eğer ufak ve az yağ olan bölgelere uygulanacaksa mini karın germe işlemi yapılmaktadır ayrıca lokal bölgelere liposuction yapılmaktadır. Temel olarak ilgili bölgedeki yağlar iğne veya lazer yöntemi ile dağıtılır ve açılan küçük kanallar ile yumuşayan yağlar çekilir.

Karın estetiğinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise ameliyat izinin gizlenmesidir. Günümüzde bir çok doktor bu izleri bikini bölgesinde olacak şekilde yapmaktadır, böylece kötü bir görünüm oluşmaz.

Karın Estetiği Yaptıracaklara Öneriler

Myra Estetik kurucusu Op. Dr. Ebru DURMUŞ karın estetiği yaptırmak isteyenlere bir takım önerilerde bulunuyor, işte bu önerilerden satır başları;

Karın Estetiği Zayıflama Ameliyatı Değildir

Karın germe, liposuction veya mini karın estetiği yaptırmak isteyenlerin öncelikli olarak bu işlemin bir zayıflama ameliyatı olmadığını bilmeleri gerekiyor. Bu operasyonların tamamı bölgesel incelme için yapılmaktadır.

Güvenilir Estetik Merkezlerini Tercih Edin

En önemli nokta ise seçtiğiniz cerrahi ekiptir. Genel anestezi ve sonrasında uygulanacak işlemler ciddi bir deneyim gerektiren ve sorumluluk isteyen bir olaydır. Bu konuda ben ve ekibim FDA onaylı ürünler kullanarak estetik işlemini gerçekleştiriyoruz.

Karın Estetiği Kalıcı Bir Tedavi Yöntemi Mi?

Cerrahi işlemlerin bir çoğu kalıcı sonuçlar vermektedir ancak aşırı kilo alıp vermek, hamilelik gibi etkenler karın bölgesinde yeniden deformasyonlara neden olabilmektedir. Karın estetiği ameliyatından sonra dengeli beslenmeli ve spor yapmalısınız.

Karın Estetiğinin Riskleri Var Mı?

Bu işlemi yaptırmak isteyenlerin merak ettiği soruların başında ise riskler geliyor, her estetik işlemi kendi içerisinde bir takım riskleri barındırır. Özellikle karın estetiği ameliyatı sonrasında bu riskler ortaya çıkmaktadır. Ameliyat ardından işlem yapılan bölge fazla zorlanmamalı (ağır spor, egzersiz ve ağır eşya kaldırma gibi) doktorunuzun verdiği ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Ameliyat genel anestezi ile yapıldığı için operasyon boyunca ağrı hissetmezsiniz ancak narkoz etkisi geçtiğinde işlem boyutuna bağlı olarak ağrılar yaşanabilir bunun için doktorunuzun onayladığı ağrı kesicileri kullanabilirsiniz.

Türkiye genelinde bir çok estetik merkezi, özel hastaneler karın estetiği işlemini gerçekleştirmektedir. Hastanın önem vermesi gereken konu ise seçilen hekimin bu yöndeki deneyimi ve kullanılan ekipmandır. Siz 2007 yılından bu yana Op. Dr. Ebru DURMUŞ önderliğindeki Karın Estetiği, İzmir Karın Germe – Myra Estetik firmasını önerebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here