Güneş lekelerine bitkisel çözüm

0
281

Güneş lekesi ten renginden daha açık veya koyu renklerde oluşabilir. Güneşe uzun süre maruz kalan yüz, boyun, kollar ve ellerin üzerinde daha sık görülmektedir. Güneş lekeleri ile çiller karıştırılmamalıdır.

Güneş lekeleri ultraviyole ışınlarına maruz kalınması sonucu meydana gelir. Açık ten rengine sahip kişilerde güneş lekeleri daha sık görülmektedir. Güneş ışınlarının vücudumuza temas ettiği süreyi azaltmak veya iyi bir güneş kremi kullanarak lekelerin oluşumu engellenebilir.

Gelelim bitkisel çözüme;

Güneş lekeleri endişe duyulacak miktarda ve boyutta ise öncelikle bir dermatolog tarafından kontrol edilmelidir. Bitkisel yöntemi uygulayabilmek için güneş lekelerinin zararsız boyutta olması gerekmektedir. dermatologdan zararsız olduklarını öğrendikten sonra vereceğimiz karışımı uygulayabilirsiniz.

Güneş lekelerini gidermek için limon suyu ve elma sirkesi karışımını kullanabilirsiniz. Limon suyu içerisinde bulunan sitrik asit sayesinde ciltteki koyu renkli kısımların açılmasını sağlayabilirsiniz. Bir kaşık limon suyu ve bir kaşık elma sirkesi ile karışımı hazırlayın. Her gece pamuk yardımı ile lekelerin üzerine bu karışımı uygulayın. Uyguladıktan sonra durulamadan bu karışımı bir gece bekletin. Bu karışımı 1,5 ay kadar uygulamaya devam edin. Karışım güneşe karşı teninizi hassaslaştırabilir bu nedenle bu süreçte güneş kremini ihmal etmeyin.

Diğer bir bitkisel çözüm ise aloe veradır. Aleo veranın doğal bir iyileştirici ve yenileyici özelliği vardır. Lekelerin üzerine günde iki kere uyguladığınızda cilt hücreleri yenilenecektir. Yaklaşık olarak iki ay boyunca uygularsanız etkisini görebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here