Etek Modelleri Ve Tercihler

0
432

Etek; bir bayanı hem iş hayatında hem de günlük hayatta gerek kesimi ile gerek modelleri ile hem şık hem spor tarzda yansıtacak sayılı giysilerdendir. Etek modelleri ile renk seçimine, modeline, hangi parça ile kombin edildiğine göre istenilen tarz yaratılabilir.

Etek modelleri şöyledir; pileli etek, mini etek, uzun etek, gabardin etek, krep etek, kloş etek, viskon etek, kalem etek, slim etek, yırtmaçlı etek, tesettür eteği, asimetrik etek. Püsküllü etek, diz altı etek, kot etek, deri etek, cepli etek, kemerli etek, triko etek, ekoseli etek, dantel etek, penye etek, tül etek, asimetrik kesim etek, balon etek, midi etek.

Etek Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Etek modelleri sınırsız seçenek sunmaktadır. Bu modeller arasından vücuda en uygun olanı seçmek; daha güzel bir kombin sağlamak demektir. Kalem etek modeli; her bayana yakışmaz. Basenleri ve kalçayı daha ön plana çıkaran kalem etekler; daha minyon bayanların tercihi olmalıdır.

Vücut Yapısına Göre Etek Seçimleri Nasıl Olmalıdır?

Etek boyu konusu ise yine dikkat edilmesi gereken bir husustur. Etek modelleri sklalasında; boy yanlış seçilirse; o kişiyi olduğundan daha kısa gösterebilir. Örneğin bacak boyu zaten kısa olan bir bayan; ara boy etek giyerse olduğundan daha kısa görünür. Bu boylardaki bir kişi ya uzun etek ya da mini etek giymelidir. Kabarık, balon etek modeller ise; sadece uzun boylu bayanları kısa göstermez. Çünkü bu tip etekler kişiyi olduğundan daha kısa ve kilolu gösterir.

Daha uzun ve salaş, geniş etek modellerinde; üst kombin parçası mutlaka dar ve kısa olmalıdır. Dökümlü alt kombinle, dökümlü etek modeli bir uyum sağlamaz.  Etek modeli; düz ve sade ise daha dökümlü ve renkli bir üst kombin ile tamamlanabilir. Bazı etek modellerinin; topuklu ayakkabı ile bazılarının ise daha spor tercihlerle kombinlenmesi uygun olur.  İş hayatında seçilen kalem etekler; stiletto ayakkabılar ile gayet şık olabilmektedir. Günlük hayatta ise rahat, uzun ve salaş etekler; gerek düz tabanlı ayakkabılar gerekse spor ayakkabılar ile güzel bir bütünlük oluşturmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here