Bayanların hobileri

0
472

Bayanların birçok hobileri vardır. Her yaptıklarını sevgiyle aşkla yaparlar. Eldeki kaynakları çok iyi değerlendirirler. Bir bakarsınız evde kalmış iplerden inanamayacağınız şeyler örerler. Kullanılmayan her türlü eşyayı yeni bir forma sokarak tekrar değerlendirirler. Biz buzdolabını açıp baktığınızda hiç bir şey göremezken bir bayan türlü türlü yemekler yapabilir.

Eskiden örgü örmek için klasikleşmiş modeller vardı. Herkes birbirinden bakarak model çıkarırdı. Daha sonra örgü modellerinin yayınlandığı dergiler, gazeteler çoğalmaya başladı. Artık örgü örmek isteyen, model arayan bayanların en çok kullandığı yer internet olmaya başladı. Aktif bir şekilde bayanlar modellerini internet de paylaşmaya başladılar. Çok değişik ve farklı örgü modelleri bayanların ilgisini çekmektedir. Örgü oyuncaklar, dantel elbiseler, örgü çantalar son dönemin en çok yapılan, en çok aranan modelleri arasında bulunmakta. Amigurumi modelleri hem çocuklar için hemde büyükler için yeni bir oyuncak şekli olmuştur. Bu modelleri sunduğumuz sitemizden rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bayanların el işlerini en çok yapma nedenlerinden biride yeni evlenecek olan kızların çeyizlerini onlara yakışacak şekilde donatmaktır. Bu çeyizlerin olmazsa olmazı liflerdir. Osmanlıdan günümüze kadar beden temizliğine çok önem verilmiştir. Hamamlar çok büyük bir önem taşımaktadır. Hamamlarda birbirinden güzel lifler de yerlerini almıştır. Bu yüzden bir kızın çeyizi açıldığında çeşit çeşit renk renk lif modelleri en dikkat çekenlerden biridir. Günümüzde çok farlı, kişiye özel lif modelleri yapılmaktadır. Gelinli-damatlı, kedili, elbise şeklinde, eldiven şeklinde daha birçok farklı lif modeli bulunmaktadır ve gün geçtikçe de bayanların üretkenlikleri ile bu çeşitler daha da artmaktadır. Paylaşmış olduğumuz sitemizde bahsettiğimiz bu modellerden bolca bulabilirsiniz.

Çeyizlerden yeni evlenenlerden bahsetmişken belkide yeni evlenen bayanların kurtarıcılarıdır paylaşılan yemek tarifleri. Hiç bir yemek tarifi bilmese de artık rahatlıkla her yemeğin yapılışını bulabilir. Gününün büyük bir kısmını mutfakta geçiren ev hanımları değişik yemek tarifleri deniyor, diğer bayanlar içinde bunları paylaşıyorlar. Sizlere sunduğumuz sitemizde yemek tariflerini sadece yazı olarak değil videolu anlatımlarını da bulabilmeniz mümkün.

Bayanların daha anlatmakla bitmeyecek birçok hobisi bulunmaktadır. orgu-modelleri.gen.tr sitesinde daha birçoğuna göz atabilirsiniz…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here